A link vágólapra másolva!
Cikk kép

A háborús helyzet kapcsán az állami erdőgazdaságok az Országos Erdészeti Egyesület és az Erdészcsillag Alapítvány operatív segítségével közel 100 menekültnek ajánlott fel azonnali szálláslehetőséget ellátással a határközeli erdei iskolákban.

A Nagy István agrárminiszter által kiadott közleménye szerint: az Országos Erdészeti Egyesület az egész országban megkezdte az erdei turisztikai szálláshelyek felmérését az állami mellett a magán erdőgazdálkodók körében is, hogy szükség esetén az egész erdőgazdasági cégcsoport bevonásával további férőhelyeket biztosítsanak az Ukrajnából érkező rászorulóknak. 

A miniszter hozzátette: a jelenlegi háborús helyzetben a magyar erdőgazdaságok felelősséget éreznek az ukrán lakosság, de kiemelten a kárpátaljai honfitársaink iránt. Az Országos Erdészeti Egyesület Kárpátaljai Helyi Csoportjával történt egyeztetés kapcsán döntöttek arról, hogy szállást biztosítanak a Magyarországra érkező menekülteknek.

A segítségnyújtás operatív lebonyolítását az Országos Erdészeti Egyesület, és az Erdészcsillag Alapítvány közreműködésével kezdték meg. Jelenleg a Nyírerdő Zrt. a Halápi turistaházban 15 főnek, a NEFAG Zrt. a Tiszaigari Kulcsosházban 25 főnek, az Északerdő Zrt. a Fónagyság Bagolyvár Erdészeti Erdei Iskolában 48 főnek tud szállás és ellátást biztosítani. Az Erdészeti Egyesület emellett az erdei táborozások alkalmával használt tábori ágyakat, katonai sátrakat is felajánlotta, amennyiben ezekre a tavasz beköszöntével szükség lenne.

Az erdészeti szervezetek folyamatosan tartják a kapcsolatot a Kárpátaljai Helyi Csoporttal, melynek tagjaként a kárpátaljai magyar erdészek szinte kivétel nélkül önkéntes munkát is vállalnak a menekültek megsegítésében és ellátásában.

Az agrártárca vezetője azt is elmondta, hogy hasonlóképpen felajánlják segítségüket a hazai nemzeti park igazgatóságok, és készek több száz fő elszállásolására, az ország különböző pontjain található létesítményeikben. Elsőként, a határhoz közelebb eső régiókban, a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság 44 fő, az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság 72 fő, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság 38 fő fogadására, elszállásolására biztosít lehetőséget.  A nyugati határátkelőhely térségében a Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság a Természetiskolájában, Kutatóházában átmenetileg 77 főt tud befogadni.

További igények esetén a többi nemzeti park igazgatóság a fentieken túlmenően is kész megnyitni elszállásolásra alkalmas épületeit - ismerteti az Agrárminisztérium közleménye.