Március lévén mi más lehetne lapunkban is a középpontban, mint az erdők kiráynője, és az egész oculi hangulat. Szakmai és irodalmi írásaink is a téma köré csoportosulnak, de folytatjuk régi és új sorozatainkat is.
Semjén Zsolt FeHoVa-n elhangzott évértékelő beszédét teljes egészében olvashatják márciusi lapunkban. A rendezvényen a Nimród idén is saját standdal vett részt, így egy részletes beszámolót is találnak arról, mi minden történt a négy nap alatt az Albertirsai út pavilonjaiban.
2025-ben ünnepeljük Fekete István születésének 125. évfordulóját, ennek jegyében emlékévet hirdettünk, és vadászújságunk az év minden lapszámában megemlékezik a neves íróról. Eme sorozat következő elemeként olvashatnak dr. Koncz István, lapunk főmunkatársának tollából a szerző kulturális hagyatéka kapcsán, de a rovatban helyet kapnak a vadászok, barátok és pályatársak is, ezúttal Dénes Zsófia. Továbbá Koppány Károllyal, a Fekete István író–rajongói Facebook-oldal létrehozójával és kezelőjével is beszélgettünk.
Márciusi interjúnkat Fluck Dénessel, a Vadászati Kulturális Egyesület Országos Szalonka Klubjának elnökével készítettük.
Az erdei szalonka fészkeit és a kifejlett példányokat érintő predációról kevés adattal rendelkezünk Magyarországról. A királynő életére törnek?! címmel dr. Bende Attila értekezik. Dr. Bozó Lászlóval közös cikkében pedig arra keresik a választ, hogy a faj milyen módon képes alkalmazkodni a megváltozó környezeti feltételekhez?
Jelen és jövő: hogyan tovább magyar fácán? címmel januártól – az elmúlt másfél év mintájára – újabb vitafórumot indítottunk, amelynek következő cikkében Pesti József véleményéről, egy jászsági jó példáról olvashatnak.
Dr. Pásztor Szabolcs országos főállatorvos, és dr. Sugár László prof. emeritus márciusi lapunkban boncolgatják a különböző szakmai kérdéseket és válaszokat az afrikai sertéspestisről.
Juhász Ferenc kollégánktól ezúttal naplótöredékeket olvashatnak az erdei szalonkáról.
Márciusi lapunkban Billege Balázs cikkében a profi külföldi solymászokat mutatja be Magyarországon, az 1900-as évek elejéről.
Bódi Ábel publicisztikáját Boros Zoltán grafikája kelti életre.
Vadkár bizonyítása magánszakértővel! Jogi szakértőnk, dr. Makai Krisztián eseti döntés útján vizsgálja meg, hogy változóban van-e a joggyakorlat.
Irodalmi rovatunkban ezúttal Varga Csaba írását és Németh Tamás versét Pócz Dániel illusztrálja.
Őznézőben is jártunk Bogárdi Ferencnél, a Mezőségi Túzok Vadásztársaság területén.
Márciusi lapunkban Gyorgyevics Tamás megemlékezését is olvashatják, amelynek apropója: 100 éves lenne Széchenyi Zsigmondné Mangi néni.
Éltető hagyományaink sorozatunk következő részében azt a kérdést boncolgatja lapunk főmunkatársa, Békés Sándor: vajon helyénvaló-e valami, csak azért, mert nem tilos?
Vadászszobákat bemutató sorozatunk következő részében lapunk szerkesztője látogatóban járt Bittner Józsefnél Vámosatyán és Vásárosnaményban.
Ne féljünk a lőelmélettől! E felkiáltással vezérelve indult cikksorozatunk az év elején. Tőtős Lehel kollégánk márciusi témája: a lövedék sebessége és a puska „rúgása”.
Kecskés Róbert kollégánk ezúttal a FeHoVa idei újdonságairól számol be legújabb lapszámunkban.
Lapunkban képletesen végigjárjuk az „Egy a Természettel” Vadászati és Természeti Világkiállítás támogatásával megvalósult tárlatokat, létesítményeket. Következőként mutatkozik be az őriszentpéteri Őrségi Vadászati Kiállítás.
Agyaki Gábor írásában első kézből számol be a 33. Kaszó Kupa Országos Véreb Fővizsgáról.
ÖrömPörkölt gasztronómiai rovatunkban ezúttal nem egy konkrétumról van szó „csupán” annyiról: mit ehettünk a FeHoVa-n?
Tartsanak velünk hónapról hónapra a Nimród Vadászújság hasábjain!