
A nyár derekán természetesen foglalkozunk a vadkárelhárító vadászatokkal, a tudomány és vadgazdálkodás összekapcsolásával, de folytatjuk korábbi és újabb sorozatainkat.
2025-ben ünnepeljük Fekete István születésének 125. évfordulóját, ennek jegyében emlékévet hirdettünk, és vadászújságunk az év minden lapszámában megemlékezik a neves íróról. Eme sorozat következő elemeként Gyorgyevics Tamás, lapunk főmunkatársa az író Széchenyi Zsigmondhoz fűződő barátságáról ír e havi cikkében, de a rovatban helyet kapnak a vadászok, barátok és pályatársak is, ezúttal Wass Albert.
A „szafari” manapság a vadászatban egyfajta gyűjtőfogalom, sok esetben a vadászok távoli tájakon, vagy még egyszerűbben külföldi vadászataikat illetik vele. Mivel a nyár derekán vagyunk, a vakáció idején, ezért egy ilyen értelemben vett „szafari” összeállítást hozott Szigeti Edit olvasóink számára.
Békés Bence kollégánk júliusi cikkében a vadkárelhárító vadászat hátterébe ad bepillantást.
A tudomány és a vadgazdálkodás összekapcsolása ma már elengedhetetlen a korszerű vadgazdálkodáshoz. Hogy ez hogyan áll a vadgazdálkodási gyakorlat szolgálatában, arról Németh Sándor, a Dél-dunántúli Fauna Vadásztársaság fővadásza ír júliusi lapunkban.
Jelen és jövő: hogyan tovább magyar fácán? címmel januártól – az elmúlt másfél év mintájára – újabb vitafórumot indítottunk, amelynek következő cikkében Pócsi Géza, a szikszói Széchenyi Zsigmond Vadásztársaság elnökének, valamint a Gesztely és Vidéke Vadásztársaság vadászmesterének a véleményét olvashatják.
3 kérdés 3 válasz Horváth Tibort, az Ajkai Fekete István Irodalmi Társaság elnökét kérdeztük.
Legújabb lapszámunkban egy nagyiváni parókás bak elejtésről számol be kollégánk, Varga Csaba.
Egy életút a magyar solymászat aranykorából címmel Bagyura János tollából olvashatnak Sziráczky Sándor solymászról.
A vadászat szigorú törvényi előírások által szabályozott tevékenység. azonban még ezek között is akadnak olyan szabályok, amelyekre külön-külön is érdemes odafigyelni. dr. Makai Krisztián következő lapunkban ezekre hívja fel olvasóink figyelmét.
Irodalmi rovatunkban ezúttal Németh Tamás írását Boros Zoltán grafikái keltik életre.
Éltető hagyományaink sorozatunk következő részében a vadászromantika témáját boncolgatja lapunk főmunkatársa, Békés Sándor.
Júliusi portrénk dr. Mesterházy Istvánnal, a Zala vármegyei vadászkamara Etikai Bizottsága elnökéről készült.
Vadászszobákat bemutató sorozatunk következő részében lapunk szerkesztője Kecskés Róbertnél járt látogatóban a babóti sportlőtéren.
Kollégánk a Schmidt & Bender Range Days-en járt, élményeit júliusi lapunkban olvashatják.
Ne féljünk a lőelmélettől! E felkiáltással vezérelve indult cikksorozatunk az év elején. Tőtős Lehel kollégánk júliusi témája: a belövés fontossága.
Kecskés Róbert kollégánk lőtéren hasonlította össze a Steel Action HS, a Beretta BRX és a Mauser 25 puskákat.
Egy évvel ezelőtt indítottuk cikksorozatunkat, amelyben végigjártuk az „Egy a Természettel” Vadászati és Természeti Világkiállítás támogatásával megvalósult, felújított, kibővített kiállításokat és létesítményeket. Ezek sorát a hazánkban található vadászati, természettudományi tematikájú múzeumok és tárlatok bemutatásával folytatjuk. Júliusi lapunkban a balatonedericsi Afrika Múzeum következik.
Lapzártánkig ezúttal is számos őzbak- és vaddisznóterítéket publikáltunk közösségi oldalunkon. Ezek közül mutatunk be néhányat júliusi lapunkban. Olvasóink terítékfotóit továbbra is várjuk az info@nimrod.hu címre!
ÖrömPörkölt gasztronómiai rovatunk júliusi étele: muflon, bourguignon-mártás, ördögszekérgomba, színes répák, gyöngyhagyma, pirított dödölle.
Tartsanak velünk hónapról hónapra a Nimród Vadászújság hasábjain!