Október 23-án rendezte az Országos Magyar Vadászkamara Heves vármegyei Területi Szervezete és a Magyarországi Drótszőrű Magyarvizsla Tenyésztők Egyesülete a VI. Zádor Oszkár Emlékversenyt a Heves vármegyei Boldogon.
A Zádor Oszkár Emlékverseny a Szent Hubertusz-versenyek kategóriájába tartozik, amelyek során 20 perc áll az indulók rendelkezésére, hogy a számukra kijelölt területet lekeressék, és a kutya által megállt és felrebbentett madarat terítékre hozzák. Négy töltény áll a versenyző rendelkezésére és maximum 2 vadat ejthet el. A bírói kör nem csak a kutyát, hanem a vezetőjét is pontozza, figyelve a biztonságos fegyverkezeléstől a vadászat összes etikai szabályán át mindenre.
A versenyről Kis Gáborral, az OMVK Heves vármegyei Területi Szervezete kinológiai szakbizottságának elnökével beszélgettünk, aki elmondta, hogy azért rendezik meg 6. alkalommal az emlékversenyt, mert ez a rendezvény mutatja meg legjobban a vadászkutyás megmérettetések közül, hogy milyen a kutyával történő vadászat. Ha nem a szabályoknak, etikai normáknak és a máig ápolt hagyományoknak megfelelően viselkedik a vadász, akkor keményen kapja a pontlevonásokat a versenyző. Véleménye szerint, a Szent Hubertusz-verseny áll a legközelebb az összes vadászkutyás megmérettetés közül a vadászathoz, ezért szervezik meg immár 6. alkalommal, mert ezzel kívánják népszerűsíteni a vadászkutyákat és ezt a vadászati módot. Nem csak a nagy nyilvánosság számára, a laikusok felé tartják fontosnak mindezt, hanem a vadászok körében sem árt tudatosítani a kutyával való vadászat értékeit.
Az eredményről elmondja, hogy a 12 induló között több női kutyavezető is nevezett, és ért el szép eredményt. Az első helyezett Tóth Gergely és Szentágotai Öregfalusi Jaffa nevű drótszőrű német vizslája, második Panyor Diána és Gela vom Schotterriegel nevű rövidszőrű német vizslája, egyben a Legeredményesebb női vezető különdíjasa, harmadik pedig Légrády Krisztina és Norenfield Ginger nevű rövidszőrű német vizslája lett, aki egyben a Legeredményesebb Heves vármegyei versenyző különdíját kapta. A Legeredményesebb Drórszőrű Magyar Vizsla különdíjban részesült Hachmeister Petra és Mestervadász Csúcs nevű drótszőrű magyar vizslája.
Kis Gábor fontosnak tartja kiemelni, hogy az emlékverseny jelentős támogatásnak örvend a vármegyei vadásztársadalom részéről, hiszen hét vadásztársaság ajánlott fel vadászati lehetőséget nyereményként, illetve több magánszemély, vállalkozás és vadászati szervezet is hozzájárult a sikeres lebonyolításhoz. Például a Boldogi Vadásztársaság évről évre otthont ad a rendezvénynek, és különös vendéglátói gondossággal fogadják a versenyzőket, szervezőket és érdeklődőket. A vadászias hangulatot pedig tovább színesítették a Hatvani Vadászati Múzeum igazgató-helyettesének, Lakatos Annának a vezetésével fellépő Heves Vármegyei Vadászkürt Egyesület szignáljai.