
Április közepére kizöldül a határ, és a vadászember figyelme is az őzbakok felé fordul. De legújabb lapszámunkból a muflonok, a mosómedvék, a fácánok, és persze Fekete István sem maradhat ki.
2025-ben ünnepeljük Fekete István születésének 125. évfordulóját, ennek jegyében emlékévet hirdettünk, és vadászújságunk az év minden lapszámában megemlékezik a neves íróról. Eme sorozat következő elemeként olvashatnak dr. Koncz István, lapunk főmunkatársának tollából az író helyéről a magyar irodalomban, de a rovatban helyet kapnak a vadászok, barátok és pályatársak is, ezúttal Csathó Kálmán.
Őzhelyzet: neveljünk világrekordot, vagy inkább meg kell mentenünk? Áprilisi lapunkban terepi szakembereket kérdeztünk az őzek helyzetéről, valamint az alsónémedi rekord trófea történetét is bemutatjuk. Bengyel Zsolt tollából pedig bemutatkozik Svédország négy legerősebb őzbakagancsa.
Lapunk főszerkesztő-helyettese ízelítőt ad áprilisi lapunkban, milyen a vadászat és vadgazdálkodás a Paphalmi Diana Vadásztársaság területén.
Az őzbak utánkeresése a legveszélyesebb „műfaj” a kutyák számára – mondják ennek a szakmának a szakértői. Sokszor jobban féltik kutyájukat, mintha sebzett vadkan, vagy gímszarvas bika után kellene a sűrűben kajtatniuk. Hogy miért? Ennek jártunk utána áprilisi lapszámunkban.
Jelen és jövő: hogyan tovább magyar fácán? címmel januártól – az elmúlt másfél év mintájára – újabb vitafórumot indítottunk, amelynek következő cikkében prof. dr. Heltai Miklós véleményét olvashatják.
Áprilisi 3 kérdés 3 válasz rovatunk kérdezettje Fülöp Marcell, az idei Kaszó Kupa győztese.
Szigeti Edit áprilisi lapszámunkban a szellemkosok nyomába eredt, szakemberek véleményét kérdezte a muflonkos vadászatáról.
Áprilisi interjúnkat Pintér Miklóssal, az Elite Hunting Service Kft. ügyvezetőjével, az SCI Közép-magyarországi Egyesületének ifjúságért és oktatásért felelős alelnökével készítettük.
Az álarcos pestis címmel Busi Krisztián tollából a mosómedvék vadászatáról olvashatnak, de a legnagyobb székely borz történetét is megtalálják áprilisi lapunkban.
Irodalmi rovatunkban ezúttal paplaci húsvéti írását Boros Zoltán grafikái keltik életre, dr. Molnár Tamás történetéhez pedig Pócz Dániel illusztrált.
Csak a mesében?! Lapunk szerkesztőbizottsági tagja, Agyaki Gábor valós története.
Áprilisi portrénk Szente Tündével, újságíróval, íróval készült.
Vadászszobákat bemutató sorozatunk következő részében lapunk szerkesztője Beck Antalnál járt látogatóban Borjádon.
A vadászat filozófiai megközelítése címmel dr. Bilibok György töprengését olvashatják José Ortega y Gasset gondolatairól.
Éltető hagyományaink sorozatunk következő részében lapunk főmunkatársa, Békés Sándor témája: édes otthon.
Ne féljünk a lőelmélettől! E felkiáltással vezérelve indult cikksorozatunk az év elején. Tőtős Lehel kollégánk áprilisi témája: mi a közös a locsoló- és a puskacsőben?
Kecskés Róbert kollégánk ezúttal az idei IWA Outdoor Classics újdonságairól számol be legújabb lapszámunkban.
Lapunkban képletesen végigjárjuk az „Egy a Természettel” Vadászati és Természeti Világkiállítás támogatásával megvalósult tárlatokat, létesítményeket. Utolsóként mutatkozik be a kaposvári Páll Endre Ifjúsági Oktatóközpont.
ÖrömPörkölt gasztronómiai rovatunk áprilisi étele: bográcsban sült ezüstkárász.
Tartsanak velünk hónapról hónapra a Nimród Vadászújság hasábjain!